Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošanas projekts iegūst LTV un LR konkursa „Kilograms kultūras 2016” gada balvu
23.02.2017

VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un Memoriālo muzeju apvienības realizētais projekts „Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošana Rīgā, Jūrmalā un Tadenavā” iegūst Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) “Kilograms kultūras 2016” gada balvu kategorijā „Kultūras mantojums”.

LTV un LR gada balva “Kilograms kultūras” jau sesto gadu pēc kārtas tiek pasniegta izcilākajiem kultūras sasniegumiem astoņās kategorijās: "Mūzika", "Teātris", "Kino", "Literatūra", "Vizuālā māksla", "Gada pārsteigums", "Kultūras mantojums" un "Gada notikums".

VNĪ un Memoriālo muzeju apvienības īstenotā projektā, kas tika nominēts un saņēma balvu kategorijā „Kultūras mantojums”, veikta gan muzeju ēku, gan dzejnieku kolekcijas vēsturisko priekšmetu restaurācija un jaunu ekspozīciju izveide trijos Raiņa un Aspazijas muzejos: Raiņa muzejā “Tadenava”, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā un Raiņa un Aspazija mājā Rīgā.

Raiņa un Aspazijas muzeju atjaunošana un piemērošana muzeja funkciju veikšanai tika realizēta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas LV04 “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekšnoteiktā projekta “Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” ietvaros.

VNĪ atgādina, ka “Kilograms kultūras” balvas – zeltu statueti atsvara formā, veidojuši mākslinieki Kristīne Jurjāne un Ivars Miķelsons.