Sīkdatnes - ir maza apjoma šifrētie teksta faili, kas tiek saglabāti Lietotāja datorā vai interneta pārlūka kešatmiņā. To izmantošana nodrošina Vietnes efektīvāku darbību. Sīkdatne nesatur personīgu informāciju par Lietotājiem, un to nevar izmantot, lai identificētu atsevišķus lietotājus. Kompānija izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu Vietnes servisa darbību. Ja nevēlaties pieņemt sīkdatnes, Jūs varat nomainīt Jūsu interneta pārlūkprogrammas drošības uzstādījumus. Jūs varat izvēlēties neatļaut pastāvīgo sīkdatņu izmantošanu, bet tas var ietekmēt šīs Vietnes funkcionalitāti.
Spāru svētki simtgadei
18.05.2017

Šodien, 18. maijā, Turaidas muzejrezervāta Turaidas muižas Klaušinieku mājas spāres rotā vainags. Ir noslēdzies viens no Turaidas vēsturiskā centra 18. gadsimta beigās celtās ēkas atjaunošanas darbu posmiem - atjaunots būvei raksturīgs ēkas karkass un uzslietas spāres.

“Klaušinieku māja šobrīd ieguvusi kopskata veidolu un skaidri iezīmē 18.gs.beigu būvei raksturīgās aprises. Apjomīgākie būvdarbi – ēkas pamatu restaurācija, karkasa un spāru uzsliešana, ir paveikti, un ēkas atjaunošana ieiet nākamajā fāzē. Atjaunotās Klaušinieku mājas unikalitāte saistīta ar būvniecībā pielietotajiem materiāliem – laukakmeņiem, koku, māla kleķi, māla un kaļķa javu, niedru jumtu”, stāsta Līga Ermane, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle.

Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne: “Atjaunojot ēku un radot ekspozīciju Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervāts ir izvirzījis uzdevumu, kas saskan ar Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas mērķiem - aktualizēt Latvijas vēsturi un notikumus, kas ietekmēja Latvijas valsts izveidi, un stiprināt izpratni sabiedrībā par Latvijas valstiskumu kā likumsakarīgu ilgstošas attīstības rezultātu. Ekspozīcijas pamattēmas šajā ēkā būs - Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”.

Pateicoties LR Kultūras ministrijas atļaujai par Klaušinieku mājas atjaunošanu Latvijas valsts 100-gades ekspozīcijas vajadzībām, Turaidas muzejrezervāts 2016. gada 25. janvārī noslēdza līgumu ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” par būvprojekta procesa organizēšanu un finanšu resursu piesaisti.

Klaušinieku mājā, kuru pēc VNĪ pasūtījuma atjauno pilnsabiedrība “RERE MEISTARI 1”, šobrīd ir uzsākti māla kleķa ārsienu izbūves darbi.

“Mums, būvniekiem, vienmēr ir liels pagodinājums strādāt ēkās ar augstu pievienoto vērtību. Šis objekts ir īpašs, jo vienlaikus tās saturs nākotnei sniegs vēstījumu par pagātni, un mēs, būvnieki, šajā ēkā iedzīvinām senās, izzudušās amata prasmes, nododot tās tālāk nākotnei”, stāsta SIA “RERE MEISTARI” valdes loceklis Ervīns Koncevičs.

Par Klaušinieku mājas restaurācijas un atjaunošanas darbu veikšanu VNĪ noslēgusi līgumu 517 230,80 eiro apmērā ar pilnsabiedrību „RERE MEISTARI1”. Kapitālieguldījumu atmaksu 10 gadu periodā veiks Turaidas muzejrezervāts no pašu ieņēmumiem.

 

Vairāk informācijas:

VAS „Valsts nekustamie īpašumi” Komunikācijas daļa

Tālr.: +371 29238017; +371 67024662

E-pasts: vni.lvkomunikacija

 

Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis  - Turaidas muzejrezervāts
Tālr. +371 67971402 +371 26572142

E-pasts: apollo.lvturaida-muzejs