Sīkdatnes - ir maza apjoma šifrētie teksta faili, kas tiek saglabāti Lietotāja datorā vai interneta pārlūka kešatmiņā. To izmantošana nodrošina Vietnes efektīvāku darbību. Sīkdatne nesatur personīgu informāciju par Lietotājiem, un to nevar izmantot, lai identificētu atsevišķus lietotājus. Kompānija izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu Vietnes servisa darbību. Ja nevēlaties pieņemt sīkdatnes, Jūs varat nomainīt Jūsu interneta pārlūkprogrammas drošības uzstādījumus. Jūs varat izvēlēties neatļaut pastāvīgo sīkdatņu izmantošanu, bet tas var ietekmēt šīs Vietnes funkcionalitāti.
VNĪ dalās projektu attīstības pieredzē ar Igaunijas muzeju pārstāvjiem
26.06.2017

No 2017. gada 12. līdz 14. jūnijam Rīga bija kļuvusi par norises vietu starptautiskai muzeju nozares konferencei “We Are Museums 2017”.

Konferences laikā vairāk nekā 30 muzeju un kultūras vides līderi un profesionāļi dalījās pieredzē, mācīja un iedvesmoja konferences dalībniekus – ap 300 speciālistus no visas pasaules par aktuālākajām tendencēm muzeju nozarēs, t.sk., orientēšanos uz jaunām muzeju darbības formām, pārmaiņām un izaicinājumiem muzejos.

Ņemot vērā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) uzkrāto pieredzi kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, kā arī to, ka VNĪ šobrīd īsteno vērienīgā Muzeju krātuvju kompleksa būvniecību, LR Kultūras ministrija aicināja VNĪ Attīstības pārvaldes speciālistus dalīties pieredzē un Igaunijas muzeju pārstāvjiem pastāstīt par projekta gaitu no idejas līdz realizācijai.

“Igaunijas kolēģus īpaši ieinteresējusi mūsu pieredze Muzeju krātuvju kompleksa projekta īstenošanā jo viņiem šāda tipa projekts ir izstrādes stadijā - uzsākta konceptuāla idejas izstrāde un tiek veikti provizoriski projekta realizēšanas aprēķini. Igauņi ir ambiciozi un plāno, ka viņu muzeju krātuves apvienos gan valsts, gan pašvaldību muzeju krājumus, gan arī nomas platības privāto kolekcionāru krājumiem, tāpēc viņus īpaši interesē telpu funkcionālais sadalījums un tehniskie risinājumi,” pēc tikšanās pastāstīja Attīstības pārvaldes direktora vietniece Agra Ločmele.

VNĪ atgādina, ka Muzeju krātuvju kompleksa kopējā projektētā platība ir 30 332 m2, no kuras Latvijas Nacionālais mākslas muzeja krājumam paredzēti 8 904 m2, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumam 12 306,5 m2, Rakstniecības un mūzikas muzeja un Rīgas Kino muzeja krājumiem 7 891,3 m2, bet pārējā platība 1 230,2 mapmeklētāju publiskajai zonai. Tādejādi apjomīgais un tehniski sarežģītais Muzeju krātuvju kompleksa projekts ir veidots kā vienots arhitektonisks risinājums, ārēji neatdalot atsevišķu muzeju zonas. Vienlaikus, ēkā katram muzejam paredzēta sava, no citiem muzejiem neatkarīga zona (krātuves, darba, restaurācijas, darbnīcu, noliktavu, koplietošanas un apmeklētāju telpas). Savukārt visiem muzejiem kopīgā telpa ir galvenā ieejas zona kompleksa centrā, kas paredzēta gan muzeju krātuvju darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Katra muzeja krātuvēm paredzēta atbilstoši organizēta smagā kravas transporta piebraukšana.