VAS “ Valsts nekustamie īpašumi” valde sāk darbu pilnā sastāvā
02.10.2017

Šodien, 2. oktobrī, pilnā sastāvā darbu sākusi jaunā VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valde. Līdzās VNĪ valdes priekšsēdētājam Ronaldam Neimanim un valdes locekļiem Kitijai Gruškevicai, un Līgai Ermanei, darbu valdes locekļu amatā uzsāk Sigita Janvāre un Andris Vārna.

VNĪ valdes uzdevums būs īstenot uzņēmuma pārvaldības maiņu, sekmīgi izstrādāt un ieviest uzņēmuma attīstības stratēģiju 2018.-2022.gadam. “Uzņēmums ir pārmaiņu priekšā. Mūsu uzdevums ir kļūt par valsts pārvaldes kompetenču centru nekustamā īpašuma pārvaldībā un attīstīšanā, kā arī  pārliecinoši nostiprināties gan publiskajā, gan privātajā sektoros. Nozīmīgas izmaiņas gaidāmas klientu apkalpošanas, projektu attīstīšanas un īpašumu apsaimniekošanas jomās”, atzīst VNĪ valdes priekšsēdētājs R. Neimanis.

Saskaņā ar VNĪ statūtiem, VNĪ valde sastāv no valdes priekšsēdētāja un četriem valdes locekļiem, kuri tiek ievēlēti uz pieciem gadiem. VNĪ valdes priekšsēdētājs R.Neimanis iepriekš bijis Rīgas Stradiņa universitātes Infrastruktūras departamenta direktors. K.Gruškevica VNĪ valdē atbildēs par attīstības projektu jautājumiem un iepriekš ir ieņēmusi vadošus amatus Latvijas Universitātē, tajā skaitā bijusi rektora vietniece infrastruktūras attīstības jautājumos. S. Janvārei ir vairāk nekā 10 gadu pieredze nekustamā īpašuma pārvaldībā, kā arī vadības pieredze dažādās SIA “Lattelecom” stratēģiskās attīstības struktūrās. A.Vārna VNĪ valdē atbildēs par Klientu apkalpošanas jautājumiem. Līdzšinējā amatā A.Vārna ir bijis SEB bankas AS Nekustamā īpašuma un telpu apsaimniekošanas vadītājs Latvijā un Baltijā. L.Ermanes pārziņā būs VNĪ finanšu pārvaldība. Iepriekš L.Ermane finanšu stratēģisko vadību kā SIA “Ernst&Young Baltic” pārstāve īstenojusi konsultāciju projektos valsts un pašvaldību iestādēm,  banku un finanšu sektora uzņēmumiem un citur.

2016.gada oktobrī, ievērojot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendācijas, kā arī Ministru kabineta rīkojumu par nepieciešamību izveidot kapitālsabiedrības padomi, tika apstiprināta VNĪ padome. Publiskais atlases konkurss uz vakantajām VNĪ valdes amata vietām tika uzsākts 2017.gada martā, piesaistot personāla atlases kompāniju SIA Fontes Executive Search. Jaunā VNĪ valde  publiskas atlases konkursa rezultātā tika iecelta 2017. gada 31.augustā, pamatojoties uz Nominācijas komisijas vērtējumu.