Lietuvieši aizgūst VNĪ pieredzi robežšķērsošanas vietu projektu realizācijā

18.10.2017

Šodien, 18. oktobrī, lai iepazītos ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pieredzi robežšķērsošanas vietu (RŠV) projektu realizācijā, RŠV “Vientuļi” notika Latvijas – Lietuvas speciālistu tikšanās.

Tikšanās laikā VNĪ kopā ar sadarbības partneriem no Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta iepazīstināja kolēģus no Lietuvas Transporta ministrijas Robežšķērsošanas vietu infrastruktūras attīstības pārvaldes, Lietuvas Finanšu ministrijas Muitas pārvaldes, kā arī Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes dienesta ar RŠV “Vientuļi” projekta gaitu un mūsdienīgajām RŠV kontroles tehnoloģijām.

“Mums šodien bija iespēja iepazīties ar modernu un tehnoloģiski labi aprīkotu robežšķērsošanas punktu gan no darbinieku un pārvaldošo iestāžu, gan arī no robežšķērsotāju skatu punkta. Šeit izbūvētā ceļu infrastruktūra ir pārdomāta un ērta lietotājiem, tāpēc es esmu pārliecināts, ka Jūsu pieredze mums noderēs, plānojot RŠV “Mediniki” pārbūvi,” pēc iepazīšanās ar RŠV “Vientuļi”, atzina Lietuvas Republikas Transporta ministrijas Robežšķērsošanas vietu infrastruktūras attīstības pārvaldes pārstāvis Vytautas Valiulis.

VNĪ realizētā RŠV “Vientuļi” rekonstrukcija Viļakas novada Vecumu pagastā tika pabeigta 2016.gadā. Šobrīd šis ir viens no modernākajiem rekonstruētajiem robežkontroles punktiem uz Latvijas austrumu robežas. Rekonstrukcijas ietvaros tika izbūvēts jauns robežkontroles punkts ar galveno kontroles ēku, nojumēm un kontroles paviljoniem gan iebraucošā, gan izbraucošā joslā, padziļinātās muitas kontroles ēku, saimniecības ēku, ceļiem un laukumiem. Šis ir moderns, pareizai kontroles tehnoloģijai atbilstošs muitas un robežkontroles punkts, kurā tiek izmantotas mūsdienīgs aprīkojums kontroles veikšanai un satiksmes organizācijas nodrošināšanai

Viens no VNĪ uzdevumiem ir Latvijas un Eiropas Savienības (ES) drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un to attīstība. VNĪ tuvākā nākotnē plāno īstenot vairākus jaunus RŠV modernizācijas projektus uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežām:

-Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros tiks turpināts darbs pie Terehovas RŠV, kas ir lielākais robežkontroles punkts uz Latvijas Austrumu robežas, sakārtošanas. Projekta 1. posmā plānots izbūvēt jaunu muitas kontroles ēku padziļinātajai kontrolei, pārbūvēt esošos kontroles paviljonus, nojumes, uzstādīt elektroniskās zīmes, lai efektīvi varētu mainīt joslu nozīmi sastrēgumu stundās.

-Latvijas- Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros tiks realizēti divi sadarbības projekti ar Baltkrievijas Muitas komiteju un paplašināti ceļa posmi starp RŠV “Silene- Urbāni (Baltkrievija)” un starp RŠV “Pāternieki- Grigorovščina (Baltkrievija)”, lai palielinātu punktu caurlaidību.