VNĪ piedalās konferencē „Saimnieciski iepirkumi un godīga konkurence būvniecībā”

27.10.2017

Šodien, 27.oktobrī, VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) Projektu vadības daļas vadītājs Armands Rabovičs sniedza redzējumu par principa Projektēt un būvēt Attīstības projektu ieviešanas metodēm konferencē „Saimnieciski iepirkumi un godīga konkurence būvniecībā”. 

„Pieredzi, pielietojot principu „projektēt un būvēt”, esam aizsākuši realizējot projektu „Muzeju krātuvju kompleksa būvniecība.” Šis princips paredz vienu atbildīgo personu gan par projektēšanu, gan būvniecību, tādējādi mazinot riskus, kas saistīti ar projektētāja, būvuzņēmēja un pasūtītāja strīdiem. Tas ļauj saīsināt būvniecības laiku, jo nav pārrāvuma posms starp projektēšanu un būvdarbiem. Kopumā līdz 2021.gada beigām VNĪ plāno realizēt sešus energoefektivitātes projektus, pielietojot principu „projektēt un būvēt”, ar kopējo finansējumu 12,1 milj.EUR,” stāsta VNĪ Projektu vadības daļas vadītājs Armands Rabovičs.

Konferenču ciklu “Saimnieciski iepirkumi un godīga konkurence būvniecībā” Latvijas reģionu centros rīko Latvijas Būvuzņēmēju partnerība. Tajā tiek apvienoti vietējie pasūtītāji, pašvaldību speciālisti, būvniecības nozares pārstāvji un citi interesenti, kas tiek iepazīstināti ar Partnerības un Iepirkumu uzraudzības biroja izstrādāto saimnieciskā izdevīguma vērtēšanas metodoloģiju būvdarbu un “projektēt un būvēt” iepirkumos. Latvijas Būvuzņēmēju partnerība uzsver, ka šīs vadlīnijas būs noderīgs palīgs pasūtītājiem, veicot ne tikai būvniecības, bet arī jebkāda cita veida publiskos iepirkumus.

Konferenču cikla ietvaros tiks prezentēts arī rokasgrāmatas projekts “projektēt un būvēt” apvienoto iepirkumu veikšanai, kā arī Partnerības virzītā iniciatīva par ģenerālvienošanās noslēgšanu par minimālās algas līmeņiem būvniecības nozarē, kas ievērojami ļaus samazināt aplokšņu algu īpatsvaru būvniecībā. Savukārt Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēs par būvniecības nozares politikas aktualitātēm.