VNĪ sveic Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā un aicina arī šogad iedegt svecītes pie Rīgas pils mūra
10.11.2017

Rūpējoties par vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, jau otro gadu pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra tiek uzstādīts pēc arhitekta Pētera Blūma idejas veidotais pārvietojamais tērauda aizsargsiets. Tērauda aizsargsiets veidots, lai pasargātu Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” aicina iedzīvotājus saudzēt atjaunoto apkārtmūri un pēc iespējas izvēlēties svecītes, kas iepildītas stikla ietvaros, lai pasargātu atjaunoto pils akmens mūri no sakusušajiem un dabai nedraudzīgajiem plastmasas pārpalikumiem.

Svecīšu novietošanai paredzētais aizsargsiets veidots no 175 posmiem, tās garums ir 184 metri, bet platums - viens metrs. Uz viena aizsargsieta posma iespējams izvietot 60 svecītes, kopumā visā sieta garumā iespējams novietot 10,5 tūkstošus svecīšu.

Rīgas pils atjaunošanas projekta 1 kārtas ietvaros (no 2009.līdz 2015. gadam) tika veikta pils apkārtmūra restaurācija gandrīz 280 metru garumā un ap 950 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils kompleksa apkārtmūris Daugavas un Vanšu tilta pusē izbūvēts kā Pils dārza žogs 19.gadsimta pēdējā ceturksnī. Tā projektu 1874.gadā izstrādājis guberņas arhitekts Jūlijs Hāgens, daļēji pārbūvējot arī bijušā Horna bastiona ārsienu.