Sākta arhitektoniski un vēsturiski nozīmīgās Kultūras ministrijas ēkas fasādes atjaunošana

15.03.2018

Turpinot īstenot VAS ‘’Valsts nekustamie īpašumi’’ (VNĪ) programmu ‘’100 adreses Latvijas simtgadei’’, sākti arhitektoniski un vēsturiski nozīmīgās Kultūras ministrijas ēkas Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 11a, fasādes atjaunošanas un restaurācijas darbi.

Veicot renovāciju, tiks atjaunota ēkas vēsturiskā fasādes krāsa (dzeltenīgs smilšu tonis), kāda tā bija Latvijas pirmās brīvvalsts laikā, kad ēkā atradās ārlietu ministru rezidences, kā arī izveidots ēkas fasādes apgaismojums.

Būvdarbu veikšana uzticēta SIA ‘’Celtiks’’, kas jau iepriekš veiksmīgi īstenojusi vēsturisko fasāžu atjaunošanu, tostarp Rīgas pilī, bet projektētājs un autoruzraugs ir SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa". Projekta kopējās izmaksas, kas ietver būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību, būvuzraudzību un projekta vadības izmaksas, ir 207 405 eiro. Darbus plānots pabeigt līdz 2018.gada 30.septembrim.

Kultūras ministrijas ēka ir iekļauta aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, kas atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma "Rīgas vēsturiskais centrs" daļā.

Ēka būvēta 1873. gadā, tās projekta autors ir viens no pazīstamākajiem vācu izcelsmes Rīgas arhitektiem, akadēmiķis Heinrihs Šēls (Heinrich Karl Scheel). Sākotnēji ēka bijusi arhitekta savrupmāja, viena no greznākajām Rīgas bulvāru ansamblī.

Kultūras ministrijas fasādes atjaunošana ir viens no VNĪ uzsāktajā programmā ‘’100 adreses Latvijas simtgadei’’ iekļautajiem projektiem. Kopumā VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus 135 milj. eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija. VNĪ strādā 580 darbinieki.

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67024693; 20235301

E-pasts;vni.lvkomunikacija