VNĪ: valsts nekustamo īpašumu portfelī primāri jāsaglabā objekti valsts funkcijām

05.04.2018

VAS “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) prioritāte portfelī saglabāt un attīstīt tos nekustamos īpašumus, kas primāri vajadzīgi valsts funkciju nodrošināšanai, tāpēc citus objektus pārdodam, bet iegūtos līdzekļus ieguldām tajos, kas valstij nepieciešami, uzsver VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

2017. gada augustā uzsākts lēmumpieņemšanas process par nekustamo īpašumu Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 28b, kad VNĪ Īpašuma izvērtēšanas komisija, ievērojot VNĪ nekustamā īpašuma portfeļa attīstības stratēģijas pamatprincipus, izlēma virzīt īpašumu uz pārdošanu. Līdz pat šā gada aprīlim tika skaņots atbilstošais Ministru kabineta (MK) rīkojums.

Neimanis norādīja, ka saistībā ar objektu Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 28b, VNĪ rīkojas atbilstoši procedūrai un nule pieņemtajam MK rīkojumam, kas saskaņots ar Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.

“Rīkojums neparedz izsolīt īpašumu kādā noteiktā termiņā, ir noteiktas procedūras, kas pilnībā ļauj VNĪ noteikt piemērotāko laiku pārdošanai. Ar pārdošanu nesteigsimies, jo mūsu mērķis, lai valsts budžets iegūst maksimālo, tāpēc satraukumam, ka objekts tiks pārdots neizdevīgi, nav nekāda pamata,” skaidro Neimanis.

Neimanis noraida atsevišķu personu publiski paustās bažas par to, ka objekta pārdošana kādā veidā saistīta ar “New Hanza” neskaidro nākotni un ‘’ABLV Bank’’ plāniem.

“Nedz lēmumam, nedz MK rīkojumam nav tieša sakara ar ‘’ABLV Bank’’ situāciju, kas varētu ietekmēt Skanstes teritorijas attīstību, to apliecina kaut vai vienkāršs fakts, ka lēmuma pieņemšanas procedūru uzsākām pērn augustā. Šim lēmumam ir tiešs sakars ar minēto stratēģiju, kas paredz, ka VNĪ nekustamo īpašumu portfelī saglabājami un attīstāmi tikai perspektīvie īpašumi - valsts funkciju realizācijai nepieciešamie īpašumi, kā arī biroja telpas ar augstu komercpotenciālu. Pārējie īpašumi ir valstij visizdevīgākajā veidā ilgtermiņā pārdodami, to darīsim bez steigas, izvēloties piemērotāko brīdi,” teica Neimanis.

Pēc MK rīkojuma apstiprināšanas VNĪ rīkosies atbilstoši noteiktajai procedūrai. Proti, pirms izsoles objektam tiks veikts novērtējums. Pēc tā saņemšanas un, ja tirgus cena ir labvēlīga, VNĪ lems par termiņu, kad plānot īpašuma pārdošanu izsolē.

Zemes vienības kadastrālā vērtība uz 2018.gada 1.janvāri noteikta 804 139 eiro. Zemesgabala platība ir 4101 kvadrātmetrs, atbilstoši Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmai zemes vienības lietošanas mērķis ir komercdarbības objektu apbūve.

Nekustamā īpašuma pārvaldīšana laikā no 2017.gada jūnija līdz decembrim uzņēmumam nesusi zaudējumus 6224 eiro apmērā.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā “100 adreses Latvijas simtgadei’’,  aptuveni 135 miljoni eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija. VNĪ strādā 580 darbinieki.

 

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67024693; 20235301

E-pasts;vni.lvkomunikacija