Okupācijas muzeja pārbūves ātrākai virzībai VNĪ turpina sarunu procedūru ar būvniekiem

06.04.2018

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) turpina sarunu procedūru ar septiņiem pretendentiem, kuri iesniedza piedāvājumus Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projekta “Nākotnes nams” būvdarbu konkursa otrajā posmā, lai pamatakmeni, īstenojot sabiedrības cerēto, varētu iespēt likt vēl simtgades gadā.

Būvdarbu konkursa otrais posms tika uzsākts 2017.gada 30. novembrī. Tā kā neviens pretendents nebija iesniedzis nolikuma prasībām atbilstošu cenas piedāvājumu, 5.martā VNĪ pieņēma lēmumu konkursu izbeigt. Lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu rezultātu, VNĪ atbilstoši publiskā iepirkuma likumam organizē sarunu procedūru ar visiem pretendentiem - SIA “Abora”, SIA “RCBS”, AS “LNK Industries”, SIA “Skonto Būve”, SIA “Arčers”, SIA “NEWCOM Construction” un SIA “Ostas Celtnieks”. VNĪ lēmumu par uzvarētāju plāno pieņemt līdz aprīļa beigām.

‘’VNĪ kā atbildīga un gādīga saimnieka pienākums ir īstenot saimnieciski izdevīgāko un valstij labāko risinājumu. Mēs, VNĪ komanda, esam muzeja projektu īsā laikā ievirzījuši fināla fāzē. Esam gandarīti, ka ēkas pārdzimšana, kas tik ilgus gadus bija apstājusies, tika izkustināta no nulles punkta - īsā termiņā tika saskaņots būvprojekts.  Tagad priekšā ir konstruktīva saruna ar būvniekiem. Mūsu vēlme, lai būvniecības darbi sāktos pēc iespējas ātrāk,’’ pauž VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projekts iekļauts VNĪ pārmaiņu programmā “100 adreses Latvijas valsts simtgadei”, kuras viens no mērķiem - īstenot projektus tā, lai Latvijas sabiedrība ar tiem varētu lepoties arī pēc simt gadiem.

Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā “Nākotnes nams” saglabāta izcilā latviešu arhitekta Gunāra Birkerta ideja - 2001.gadā G.Birkerta dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970.gadā būvēto ēku papildināt ar balto piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti. Arhitekta ideja ietverta metaforā - no tumšās pagātnes uz gaišo tagadni un apskaidrotu nākotni. Projektā paredzēts izbūvēt jaunas, mūsdienīgas muzeja ekspozīcijas telpas ar telpiskiem un multimediāliem, interaktīviem objektiem. Plānots, ka nākotnē jaunajai ēkai Strēlnieku laukumā uz Daugavas pusi piekļausies arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls.

Kopumā VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus 135 milj. eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija. VNĪ strādā 580 darbinieki.

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67024693; 20235301

E-pasts;vni.lvkomunikacija