VNĪ informēs par Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas turpmāko gaitu

09.04.2018

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) aicina medijus uz preses konferenci, kurā kopā ar projekta autori, arhitekti Zaigu Gaili informēs par teātra vēsturiskās ēkas Lāčplēša ielā turpmāko rekonstrukcijas gaitu, pastāstīja VNĪ korporatīvās komunikācijas vadītāja Inta Plūmiņa.

Preses konference norisināsies trešdien, 11.aprīlī, plkst.12.00 Jaunā Rīgas teātra (JRT) pastāvīgajā mājvietā Lāčplēša ielā 25. Aicinām medijus apstiprināt savu dalību, rakstot uz vni.lvkomunikacija vai zvanot uz tālruņa numuru 27819453.

Pasākumā piedalīsies projekta autore, arhitekte Zaiga Gaile, VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis un VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

“Esam mācījušies no iepriekšējām kļūdām JRT pagaidu ēkā, tāpēc vēlreiz sadarbībā ar JRT pārskatījām projektu – atbilstoši teātra vajadzībām veicām projektā izmaiņas, uzsākot būvniecību,  gribam būt pārliecināti par kvalitāti. Mūsu mērķis, lai teātris pēc rekonstrukcijas  būtu mūsdienīgs - pilnībā piemērots un ērts visai teātra komandai un skatītājiem,” sacīja Gruškevica.

Viņa norādīja, ka iepriekš saskaņotais projekta budžets ir 19 miljoni eiro. Pēc būvniecības iepirkumā iesniegto pretendentu piedāvājumu saņemšanas kļuvis skaidrs, ka projektu īstenot ieplānotajā kvalitātē šī budžeta ietvaros nebūs iespējams. Konkursa otrajā kārtā par JRT ēku kompleksa rekonstrukcijas būvdarbu veikšanu Rīgā, Lāčplēša ielā 25, piedāvājumus iesnieguši divi no pieciem pretendentiem, abu pretendentu iesniegtie piedāvājumi pārsniedz  plānoto budžetu.

“Šajos gandrīz četros gados, kopš saskaņots projekta budžets, būvniecības nozarē audzis pieprasījums pēc būvniecības pakalpojumiem, 2014.gadā tika aprēķinātas teātra vajadzībām neatbilstošas izmaksas - tas viss kopumā ir veidojis sadārdzinājumu. Ja gribam īstenot projektu iecerētajos termiņos un kvalitātē, izmantojot modernas tehnoloģijas, mums kopā ar FM un KM jāmeklē risinājums budžetam,” skaidroja Gruškevica.

Par to, kādi ir iespējamie risinājumi, kā izskatīsies nākotnes teātris, kādi būs sabiedrības ieguvumi un kādi ir turpmākie soļi rekonstrukcijas projekta īstenošanā, plašāk tiks stāstīts trešdien, 11.aprīlī.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā “100 adreses Latvijas simtgadei’’, aptuveni 135 miljoni eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

 

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67024693; 27819453

E-pasts;vni.lvkomunikacija