Sīkdatnes - ir maza apjoma šifrētie teksta faili, kas tiek saglabāti Lietotāja datorā vai interneta pārlūka kešatmiņā. To izmantošana nodrošina Vietnes efektīvāku darbību. Sīkdatne nesatur personīgu informāciju par Lietotājiem, un to nevar izmantot, lai identificētu atsevišķus lietotājus. Kompānija izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu Vietnes servisa darbību. Ja nevēlaties pieņemt sīkdatnes, Jūs varat nomainīt Jūsu interneta pārlūkprogrammas drošības uzstādījumus. Jūs varat izvēlēties neatļaut pastāvīgo sīkdatņu izmantošanu, bet tas var ietekmēt šīs Vietnes funkcionalitāti.
VNĪ turpina valsts iestāžu ēku optimizācijas darbus Rīgā un reģionos
25.04.2018

VAS ‘’Valsts nekustamie īpašumi’’ (VNĪ) veic iesākto valsts iestāžu ēku optimizāciju Rīgā un reģionos, uzsākot arī vairāku jaunu ieceru īstenošanu efektīvākai valsts pārvaldes darbībai.

Plašākais VNĪ šobrīd īstenotais valsts iestāžu optimizācijas projekts Rīgā ir prokuratūras iestāžu darbinieku izvietošana darbam piemērotās telpās.  Tā ietvaros tiek veikti aktīvi būvniecības darbi administratīvajā ēkā Kalnciema ielā 14 (plānots pabeigt līdz šā gada beigām), kā arī tiek organizēts būvdarbu un būvuzraudzības iepirkums administratīvās ēkas Aspazijas bulvārī 7 atjaunošanai (plānots pabeigt  līdz 2020.gada beigām).

Aspazijas bulvāra ēkā izvietosies 10 prokuratūras iestādes - Rīgas tiesas apgabala prokuratūra, Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūra, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūra, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūra, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūra, Rīgas rajona prokuratūra, Specializētā vairāku nozaru prokuratūra, Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra, Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūra un Rīgas Autotransporta prokuratūra -, kā arī darbu uzsāks lietvedības, tulkošanas IT un saimnieciskā nodrošinājuma struktūrvienību darbinieki.

Ventspilī pašlaik tiek turpināti sagatavošanas darbi nekustamā īpašuma Ventspilī, Kuldīgas ielā 2, jeb tā sauktā Gūtšmitu nama pielāgošanai valsts vienotā klientu apkalpošanas centra izveidei un valsts institūciju - Finanšu, Labklājības un Tieslietu ministrijas, Ventspils domes darbinieku izvietošana darbam piemērotās mūsdienīgās telpās.

Valsts iestāžu ēku optimizācijas darbus Ventspilī VNĪ īsteno jau  kopš 2015.gada - energoefektivitātes veicināšanas programmas ietvaros pilsētai tika nodota renovēta ēka Pils ielā 86/88 Latvijas Nacionālā arhīva vajadzībām. Konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016” valsts iestāžu kategorijā projekts ieguva 2.vietu. Savukārt 2016.gada nogalē sekmīgi pabeidzot sabiedriskās ēkas atjaunošanu Ventspilī, Jūras ielā 34, jaunu, ērtu un mūsdienīgu mājvietu Ventspilī ieguvuši vairāku valsts un speciālo dienestu (Ventspils prokuratūras, Ventspils tiesas zemesgrāmatu nodaļas, Drošības policijas Ventspils reģionālās nodaļas un Valsts zemes dienesta Kurzemes reģionālās nodaļas Ventspils biroja un Valsts valodas centrs) darbinieki. Projekts patlaban iesniegts konkursam “Energoefektīvākā sabiedriskā ēka 2018” un maijā sacentīsies ar citiem Latvijas labākajiem projektiem šajā kategorijā.

VNĪ nākotnes plānos tiek meklēts arī ES finansējums divu VNĪ īpašumā esošu Ventspils ēku - Kuģinieku ielā 2 un Pils ielā 38 - tālākai iespējamajai attīstībai.

Savukārt Daugavpilī, optimizējot valsts iestāžu ēku darbību, 2013.gadā pabeigta Daugavpils cietokšņa teritorijā esošu divu ēku atjaunošana un jaunbūve atbilstoši Valsts policijas struktūru darba specifikai, lai nodrošinātu Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldi ar Eiropas prasībām atbilstošām telpām. Iepriekš Daugavpils pilsētas un rajona policijas pārvalde bija izvietota divās administratīvajās ēkās un desmit policijas iecirkņos, no kuriem seši atradās pilsētā un četri – Daugavpils rajona administratīvajā teritorijā. Četru policijas iecirkņu telpas tika īrētas.

VNĪ uzsācis darbu pie vairākām projektu iecerēm. Piemēram, Jelgavā, kur tiek vērtēta Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu un operatīvo dienestu centra administratīvā centa izveide, kas ļautu optimizēt šo iestāžu darbību un uzlabotu darba apstākļus, kā arī vairākas ēku optimizācijas ieceres Rīgā.

Kopumā VNĪ uzsāktās programmas ”100 adreses Latvijas valsts simtgadei” ietvaros uzņēmums šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus 135 milj. eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija. VNĪ strādā 580 darbinieki.

Papildu informācija medijiem:

VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Korporatīvās komunikācijas daļa

Tālr.: 67024693; 20235301

E-pasts;vni.lvkomunikacija