Kultūras un radošo industriju atbalsta centra “TabFab” izveide

Realizējot projektu, plānots pielāgot telpas Latvijas Kultūras akadēmijas vajadzībām, izveidot telpas radošo industriju inkubatoram un darbnīcām. Taps daudzfunkcionāls radošais centrs radošo industriju nozares profesionāļiem un citiem apmeklētājiem. Projekta teritorijā paredzēts veidot kafejnīcu, velo novietnes un sabiedrībai pieejamas telpas, kurās plānots organizēt izstādes, koncertus, teātrus un citus pasākumus. Kvartāla izveide būs atbalsta punkts un garants uzņēmējiem, ka konkrētajā vietā un apkaimē ir potenciāls, kuru ir vērts attīstīt.

 

Patlaban VNĪ kopā ar partneriem – Latvijas Kultūras akadēmiju, Kultūras ministriju un Dānijas Kultūras institūtu – uzsācis darbu pie starptautiska metu konkursa “Tabakas fabrikas radošā kvartāla pilnīgas izbūves arhitektoniskā vīzija” objektam Miera ielā 58.

 

“Esam ļoti gandarīti, ka Tabakas fabrikas kvartālam būs iespēja pārdzimt arhitektoniski un funkcionāli augstvērtīgā vidē. Dānijas pārstāvju dalība metu konkursa žūrijā ļaus pārnest šīs valsts ilggadējo pieredzi teritoriju un radošo inkubatoru attīstībā arī uz Latviju. Ļoti ceram, ka sadarbību izdosies turpināt arī turpmākai kvartāla attīstībai,” atzīst VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

 

 Nodošanas gads
2022

Objekta adrese
Miera iela 58a, Rīga

Būvniecības statuss

Projekta sagatavošana
2017
Būvprojekta izstrāde
2017
Būvdarbi
2021
Nodošana klientam
2022