Prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” izveide

Pārbūvējot kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku Rīgā, A. Briāna ielā 13, top moderna prototipēšanas darbnīca “Riga Makerspace’’.

 

Attīstāmajās ēkās plānots izvietot sešas Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) izglītības programmām atbilstošas prototipēšanas (jauna produkta parauga izgatavošana) darbnīcas, kas ļaus nodrošināt kvalitatīvu un konkurētspējīgu studiju procesu. Tāpat paredzēta Mūžizglītības prototipēšanas pakalpojumu centra izveide, kas semināru, festivālu, lekciju un dažādu citu izpausmju veidā būs pieejams arī ikvienam citam interesentam.

 

“Dizains visā pasaulē kļūst par arvien pieprasītāku industrijas sastāvdaļu. Lai jaunie latviešu dizaineri, kas jau gūst ievērojamus panākumus pasaulē, varētu pilnvērtīgi radīt un izstrādāt savus prototipus, ir nepieciešamas piemērotas telpas. Cerams, jau pēc vairākiem gadiem mūsu jaunie talanti varēs veikt praktiskos darbus jaunās, modernās telpās,” atzīst RDMV direktors Alvis Līdaks.Projektētājs
SIA “Projektēšanas birojs AUSTRUMI”

Nodošanas gads
2022

Objekta adrese
Briāna iela 13, Rīga

Būvniecības statuss

Projekta sagatavošana
2017
Būvprojekta izstrāde
2017
Būvdarbi
2020
Nodošana klientam
2022