previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ rīko izsoli nekustamajam īpašumam Vecrīgā

28.03.2024
 title_alt_img

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sākusi izsoli nekustamajam īpašumam Vecrīgā, Mazajā Monētu ielā 2. Izsole norisināsies no  3. aprīļa līdz 3. maijam un objekta apskatei var pieteikties līdz  23. aprīlim, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

“Lai gan īpašums ir salīdzinoši neliels, atrašanās vieta Vecrīgas sirdī piedāvā daudzpusīgu potenciālu," skaidro VNĪ valdes loceklis Andris Vārna. “Mazā Monētu iela, kur atrodas šis nekustamais īpašums, ir sena iela Rīgā, ar savdabīgu vēsturi un kultūras mantojumu. Tā klāta ar bruģa segumu un ir zināma ar savu vecpilsētai raksturīgo apbūvi.”

Izsolē pieejamais nekustamais īpašums atrodas Vecrīgā, Mazās Monētu un Šķūņu ielu krustojumā, kvartālā dala starp Mazo Monētu, Šķūņu un Mazo Jaunavu ielām. Īpašums sastāv no zemes gabala ar kopējo platību 86 kvadrātmetri un uz tā esošās apbūves – četrstāvu nama ar kopējo platību 269,4 kvadrātmetri. Objektā ir izvietotas tirdzniecības telpas, kabineti, sanmezgli un palīgtelpas. Telpu apdare ir apmierinošā tehniskā stāvoklī, un ēkā ir labs inženiertehnisko komunikāciju nodrošinājums. Konstruktīvā risinājuma ziņā ēka rada labas iespējas gan pašreizējās struktūras saglabāšanai, gan iespējamām papildu attīstības iespējām.

Tuvākā apkārtne ir blīvi apdzīvota ar komerciālajiem un dzīvojamajiem ēku projektiem, veidojot dinamisku un pievilcīgu vidi. Turklāt transporta apstāšanās un stāvēšana ir iespējama blakus esošajās ielās, tādējādi nodrošinot ērtu piekļuvi. Gar nekustamo īpašumu, pa Mazo Monētu ielu, novērojama zemas intensitātes transporta un gājēju plūsma.

Sākotnējā izsoles cena ir noteikta 400 000 eiro apmērā, ar 5000 eiro soli. Plašāka informācija par izsoli un objektu būs pieejama elektronisko izsoļu vietnē izsoles.ta.gov.lv.

Mazā Monētu iela, kur atrodas šis nekustamais īpašums, ir Vecrīgas sirds un senatnes mantojuma daļa. Tā ir iela, kas saista vēsturi ar mūsdienu dinamisko dzīvesveidu. Iela pirmo reizi dokumentos minēta 1393. gadā.

Par VNĪ

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 419 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst  1049 ēkas 0,98 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 585 ha platībā, un 3 385 zemes īpašumam ar kopējo platību 937 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas 2023.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.