previous image button
next image button
close fullscreen container

Ielikts robežšķērsošanas vietas „Vientuļi” jaunās centrālās kontroles ēkas pamatakmens

25.09.2014
 title_alt_img

Būvprojekts ir būtisks solis mūsu valsts un kaimiņu zemes RŠV attīstībā, kas veicinās RŠV caurlaidību un rindu mazināšanos, kā arī nodrošinās mūsdienīgu infrastruktūru un kvalitatīvu darba vidi.

Projektējot atjaunojamo RŠV, īpaša uzmanība tika pievērsta, lai tās caurlaides spēja atbilstu robežkontroles punkta „Ludonka” Krievijas pusē caurlaides spējai. Tehniskajā projektā izvēlēti funkcionāli un ekonomiski risinājumi.

„Vientuļos” paredzēts izbūvēt piecas kontroles joslas katrā virzienā, galveno kontroles ēku ar kontroles nojumēm un paviljoniem, padziļinātās kontroles ēku, saimniecības ēku, ceļus un laukumus, u.c. nepieciešamo infrastruktūru, kas būs atbilstoša visām Latvijas un ES prasībām un kas spēs apkalpot gan pasažieru, gan kravas transportu, sniedzot būtisku ieguldījumu RŠV atslogošanai uz Latvijas-Krievijas robežas. 

Būvniecības I un II kārta (pamatinfrastruktūra, inženiertīkli un daļa ēku būvkonstrukciju) tiek veikta „Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam” stratēģiskā projekta „Robežkontroles punkta „Vientuļi” (Latvijas Republika) rekonstrukcija un Robežkontroles punkta „Bruņiševa” (Krievijas Federācija) sakārtošana” ietvaros. Projekta ietvaros RŠV „Vientuļi” rekonstrukcijai paredzētais finansējums ir 7 075 970 EUR, ieskaitot 6 534 903 EUR būvdarbiem. Programmas finansējums sastāda 90% no kopējām izmaksām. Atlikušie 10% ir Latvijas valsts budžeta līdzekļi. Programmas vadošā iestāde ir Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Projekta pieteicējs un vadošais partneris ir VAS „Valsts nekustamie īpašumi”. Savukārt kaimiņvalsts sadarbības partneri ir Krievijas Federācijas Federālā valsts robežu iekārtošanas aģentūra (Rosgraņica) un Federālā valsts pārvaldes iestāde „Krievijas valsts robežas būvniecības un ekspluatācijas objektu direkcija” (FGKU Rosgranstroi). Projekta Krievijas daļā tiek iekārtota RŠV „Bruņiševa”, kas robežojas ar Latvijas Republikas RŠV „Pededze”.

Latvijas un Krievijas puses vienots redzējums gan atvieglo RŠV attīstības plānošanu un izpildes darbus, gan kalpo par pamatu ievērojamā līdzfinansējuma piesaistei. Proti, šādi finanšu resursi pieejami tikai abu pušu kopīgi sagatavotas un iesniegtas attīstības koncepcijas gadījumā, ko, regulāri tiekoties pie sarunu galda, izdevies īstenot.

Pēc SIA „Nams” izstrādātā tehniskā projekta būvniecības darbi uzticēti SIA „Arčers”.