previous image button
next image button
close fullscreen container

Plenērā diskutē par Igates pils attīstības iespējām

09.01.2014
 title_alt_img

Igates pils kompleksā ietilpst vairākas ēkas - pils, ceļmalas krodziņš "Dzirnavas", kotedža jeb tūristu māja. Pils teritorijā atrodas arī akmens mūra drupas. Turpat līdzās atrodas salīdzinoši nesen pils vadības atjaunotai Emila Melngaiļa muzeju, kā arī Svētā Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīca, kas 18. janvārī svinēs savu pirmo gadadienu.

Plenērā tika spriests par Igates pils kompleksa un katras tā ēkas attīstības iespējām. Dalībnieki vienojās, ka pilī esošajai viesnīcai nepieciešams iegūt 3-4 zvaigžņu viesnīcas statusu, kā rezultātā būtu daudz vieglāk piesaistīt ārvalstu tūristu grupas, kas būtu pils darbības pamatvirziens darba dienās. Nedēļas nogalēs pils darbība būtu vērsta uz korporatīvo un privāto pasākumu norisināšanos, protams, kāzām.

Akmens mūra drupas būtu iespējams pārvērst par nelielu konferenču centru, kurā varētu norisināties arī koncerti, un, izbūvējot otro stāvu, piedāvāt viesnīcas numuriņus līdz 80 cilvēku izmitināšanai. Kotedžas ēkā būtu optimāli iekārtot Igates pils kompleksa administrācijas telpas.

Plenēra dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka Igates pils darbības attīstīšanā ir cieši jāiesaistās arī Limbažu novada domei un Tūrisma informācijas centram, kā arī jāizvērš sadarbība ar nesen izveidoto Sudraba muzeju, kura nodoms ir iedzīvināt Limbažu novada vēsturisko sudraba ceļu ar daudzām pieturvietām, tādējādi piesaistot apmeklētājus novada objektiem, tajā skaitā Igates pilij.

Ņemot vērā plenērā apspriesto, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" tuvākajā laikā izvērtēs Igates pils attīstības virzienus un izstrādās Igates pils attīstības koncepciju.

Diskusijas rezultāti sekmēs pils turpmākās attīstības vīzijas formulēšanu un nepieciešamo investīciju plāna izstrādi.

Igates pils ir viens no ievērojamākajiem Limbažu novada tūrisma objektiem. Līdz šim pils ir darbojusies, piedāvājot telpas korporatīviem pasākumiem, kāzām un citām privātām svinībām, kā arī piesaistot vietējos un ārvalstu tūristus. Šos darbības virzienus plānots saglabāt arī turpmāk, papildus indentificējot un attīstot līdz šim neizmantoto pils kompleksa potenciālu. VNĪ mērķis ir sakārtot visu pils kompleksa teritoriju – pieņemt lēmumus par akmens mūra drupu, tūristu mājas turpmāko likteni, izvērtēt, kādi kapitālie ieguldījumi nepieciešami pārējo ēku uzturēšanai labā kārtībā. Bez tam nepieciešams rast risinājumus sezonalitātes efekta minimizēšanai, ņemot vērā, ka tas atstāj būtisku negatīvu ietekmi uz pils darbības rentabilitāti.