Ja nebūs pārsūdzību, līgums ar iepirkuma uzvarētāju tiks slēgts tuvāko nedēļu laikā. Ēkā pēc atjaunošanas plānots izvietot klientu centru 5 iestādēm – Valsts ieņēmumu dienestam, Nodarbinātības valsts aģentūrai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, Valsts darba inspekcijai un Ventspils pašvaldībai, tādejādi ieviešot “vienas pieturas aģentūras” principu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, veicinot publiskās pārvaldes efektivitāti un nodrošinot iedzīvotājiem iespēju saņemt nepieciešamos pakalpojumus sev ērtā veidā vienuviet.
“Ar būvuzņēmēju strādāsim pēc “Projektē un būvē” principa, kas nozīmē līguma izpildītāja visaptverošu atbildību gan par projektēšanas risinājumiem, pamatojoties uz jau izstrādāto projektēšanas uzdevumu, gan par būvdarbiem. Atjaunojot vēsturiskās ēkas tehnisko un vizuālo stāvokli, ievērosim Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes prasības un Ventspils pilsētas apbūves noteikumus. Uzlabosim ēkas energoefektivitāti, kā arī palielināsim tās kopējo platību par 63% līdz 1,9 tūkstošiem kvadrātmetru ar jaunu piebūvi un labiekārtotu ēkai piegulošo teritoriju, radot patīkamu vidi ne tikai ēkā strādājošajiem, bet arī Ventspils iedzīvotājiem un viesiem,” atklāj Renārs Griškevičs.
Ēkas pārbūvi plānots pabeigt līdz 2022. gada 31. decembrim. Plānots, ka visa ēka tās pilnā apjomā - 1912.1 m2 tiks nodota valsts un pašvaldības iestādēm ilgtermiņa nomā. Valsts ieņēmumu dienestam lietošanā plānots nodot 895.8 m2, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai - 563.8 m2, Nodarbinātības valsts aģentūrai – 219.7 m2 un Valsts darba inspekcijai (VDI) - 136.0 m2 un Ventspils pašvaldībai – 96.7 m2. Projekts tiks īstenots no VNĪ resursiem, izmaksas atgūstot ilgtermiņa nomas maksas veidā.
Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, savulaik celta kā dzīvojamā māja, kas kopš 19. gadsimta 40.gadiem piederēja Gūtšmitu dzimtai. 20. gadsimta sākumā tajā īsu laiku atradusies banka. Kopš 1927. gada grezno īpašumu no dzimtas atpirkusi Ventspils pašvaldība un tajā līdz 1940. gadam strādāja Ventspils pilsētas dome, Ventspils Zemesgrāmatu nodaļa un citas pašvaldības iestādes. No 1945. – 2013. gadam ēkā atradās Milicijas iecirknis un šīs funkcijas ēka saglabājusi līdz mūsdienām - pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tajā līdz 2013. gadam atradās Valsts policija.
VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums pērn Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī iekļauts VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.