previous image button
next image button
close fullscreen container

VNĪ izsludina atklātu konkursu būvniecības uzņēmumiem Turaidas muzejrezervāta galvenās ieejas tiešā tuvumā esošo stāvlaukumu labiekārtošanai

14.09.2023
 title_alt_img

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludinājusi atklātu konkursu būvniecības uzņēmumiem Turaidas muzejrezervāta galvenās ieejas tiešā tuvumā esošo stāvlaukumu labiekārtošanai, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Saskaņā ar izsludinātā iepirkuma nosacījumiem, paredzamais būvdarbu izpildes termiņš ir 12 mēneši, būvuzņēmumi piedāvājumus var iesniegt līdz 2023.gada 2.oktobra plkst. 10:00. Pieteikšanās un plašāka informācija par iepirkumu: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/108386

Pēc pārbūves būs labiekārtota teritorija Turaidas muzejrezervāta galvenās ieejas tiešā tuvumā. Projekts paredz paplašināt un izbruģēt stāvlaukumus Turaidas muzejrezervāta galvenās ieejas tiešā tuvumā, pēc pārbūves tajos būs vieta 162 automašīnām. Ir paredzētas 142 vieglo auto stāvvietas, četras kemperu stāvvietas, 11 tūristu autobusu stāvvietas un piecas invalīdu stāvvietas. Tāpat tiks izbūvēts teritorijas apgaismojums, gājēju ietves, soliņi un atkritumu tvertnes. Pārmaiņas skars arī inženiertehniskos tīklus, proti, tiks rekonstruēti kanalizācijas tīkli un lietus notekūdeņu sistēma, kā arī izbūvēti jauni sanitārie mezgli,.

Teritorijas labiekārtošanas projekts paredz arī atjaunot XIX un XX gs. mijā būvēto dampšķūni, tajā tiks paredzēta vieta tirdzniecībai vasaras sezonā, bet pie dampšķūņa stāvlaukuma tiks izbūvētas tirdzniecības nojumes.

Stāvlaukumu labiekārtošanai nepieciešamais finansējums tiks precizēts pēc konkursa rezultātiem, tam plānots piesaistīt bankas aizdevumu.

VNĪ sekmīgi īsteno 44 valsts nozīmes projektus, no kuriem 24 atrodas būvniecības stadijā. Projektu kopējais īstenošanas budžets ir vairāk nekā 336 miljoni eiro. VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 365 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 1100 ēkas 0,95 milj. kvadrātmetru platībā, kā arī zeme zem ēkām 602 ha platībā, un 3536 zemes īpašumiem ar kopējo platību 903 ha. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas pērn Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.