previous image button
next image button
close fullscreen container

BIM kompetences centrs

VNĪ Ikona Līdzekļu ietaupījums

Līdzekļu ietaupījums

 _alt_img

Kompetents padoms

 _alt_img

Nozares labā prakse

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” ir aktīvākais būvniecības projektu pasūtītājs publiskajā sektorā, tādēļ nopietni strādājam pie būvniecības digitalizācijas veicināšanas Latvijā. Esam pārliecināti, ka būves informācijas modelēšana (BIM) ir obligāts priekšnosacījums efektīvas un ilgtspējīgas būvniecības attīstībai, kas ļauj nodrošināt augstu kvalitāti un racionālu finanšu līdzekļu izlietojumu.

Uzņēmuma iekšienē strauji digitalizējam vairākus procesus un vienlaikus aktīvi veicinām BIM izmantošanu Latvijas publiskajā sektorā.

Jau tagad redzam, kā tehnoloģiju izmantošana uzlabo sadarbību starp pasūtītāju, projektētājiem un būvniekiem, t.sk. ļaujot efektīvi kontrolēt darbu procesu un informācijas apmaiņu no projektēšanas līdz pat gatavās ēkas pārvaldībai, kā arī būtiski samazinot potenciālo kļūdu un papildus izmaksu riskus. Paplašinot digitālo rīku klāstu, esam sākuši izmantot lāzerskenēšanu – bezkontakta uzmērīšanu, kas ļauj ātri iegūt detalizētu objekta un apkārtējās vides trīsdimensionālu attēlojumu. Tas ļaus labāk dokumentēt, piemēram, arhitektūras un kultūrvēsturiskos pieminekļus.

Ekonomikas ministrija, sadarbībā ar citām privātā un publiskā sektorā pārstāvjiem, t.sk. VNĪ, izstrādāja Ceļa karti BIM ieviešanai Latvijā. Saskaņā ar BIM Ceļa kartes prioritāriem uzdevumiem, VNĪ izstrādāja vadlīnijas BIM pasūtīšanai publiskajos iepirkumos (t.sk. tipveida pasūtītāja informācijas prasības), kā arī izveidoja apmācību programmu, kas ļauj par BIM lietošanu izglītot arī citas publiskajā sektorā strādājošas organizācijas.”

Ilgtspējīgas būvniecības prasības

Veidnes

VNĪ atjaunotais Latvijas Republikas prokuratūras nams Aspazijas bulvārī 7, Rīgā.

Pateicoties konstruktīvai sadarbībai un BIM tehnoloģiju izmantošanai, nama atjaunošana pabeigta četrus mēnešus pirms termiņa.