previous image button
next image button
close fullscreen container

Festivālā “Lampa” diskusijā kliedēs mītus jautājumos par Austrumu robežas aizsardzību

03.07.2024
 title_alt_img

Sarunu festivāla “Lampa” ietvaros piektdien, 5. jūlijā no pl. 14.00 - 15.00 Cēsu Pils parka skatuvē “Uzzibsnī” notiks VAS “Valsts nekustamie īpašumi” rīkota diskusija “Austrumu robeža. Mūsu valsts drošība – vārdi un darbi”. Tajā Latvijas ārējās robežas ar Baltkrieviju un Krieviju stiprināšanā iesaistītās puses kliedēs pastāvošos mītus saistībā ar Austrumu robežas drošību. Diskusiju būs iespējams klausīties arī tiešraidē.
Drošība nekad nav bijusi tik svarīga kā šobrīd. Par to runāts, domāts un darīts daudz. Iedzīvotāji aicināti piedalīties diskusijā, kurā būs iespējams uzdot jautājumus un saņemt atklātas atbildes par procesiem, kuri notiek uz Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežas. Jautājumus diskusijai iespējams iesūtīt iepriekš šeit: ej.uz/LAMPA_austrumu_robeza.
Sarunā piedalīsies Latvijas Aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts robežsardzes ģenerālis, priekšnieka vietnieks Juris Martukāns, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Jeļena Gavrilova un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols. Diskusiju vadīs Monta Zaumane Instagram konta MONTATALKSSECURITY veidotāja. Saruna tiks translēta tiešraidē VNĪ Facebook vietnē un festivālā LAMPA mājas lapā diskusijas sadaļā.
Ar īpašu likumu 2021. gada nogalē VNĪ tika uzticēts robežas ar Baltkrieviju žoga un infrastruktūras izbūves process. Tāpat 2023. gada vasarā VNĪ tika uzdots vadīt, īstenot un uzraudzīt Latvijas ārējās robežas Latvijas-Krievijas robežžoga un infrastruktūras izbūvi.
VNĪ patlaban īsteno 110 valstij nozīmīgus attīstības un uzturēšanas projektus, kopējām investīcijām sasniedzot 410 miljonus eiro. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 419 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst  1049 ēkas 0,98 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 585 ha platībā, un 3 385 zemes īpašumam ar kopējo platību 937 ha. VNĪ ir viens no 17 Latvijas uzņēmumiem, kas 2023. gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta “Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.