previous image button
next image button
close fullscreen container

 

Šis ir viens no vērienīgākajiem publiskās un privātās partnerības (PPP) mājokļu attīstības projektiem Latvijā, ko īsteno VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sadarbībā ar pašvaldībām un privāto sektoru.
PPP projekts ir vērsts uz mājokļu fonda nodrošināšanu un reģionālās attīstības veicināšanu. Pieejamu īres dzīvokļu lietotāji būs pašvaldību noteiktie nozares speciālisti.

 

Vispārīgā informācija

 Vispārīgā informācija_alt_img

Mājokļu fonds

Projekts paredz attīstīt mūsdienīgu un energoefektīvu daudzdzīvokļu dzīvojamo fondu 18 Latvijas pašvaldībās. Valsts un privātā sektora sadarbībā, divās projekta lotēs tiks izbūvēti 2336 dzīvokļi.

 Vispārīgā informācija_alt_img

Atrašanās vieta

►1.lote: Rīga, Tukums, Jēkabpils, Daugavpils, Gulbene, Cēsis ►2.lote: Liepāja, Sigulda, Rēzekne, Kuldīga, Olaine, Ķekava, Smiltene, Aizkraukle, Alūksne, Ventspils, Jelgava, Gulbene, Rīga, Līvāni.

 Vispārīgā informācija_alt_img

Kapitālieguldījumi

►1.lote 128 milj. EUR ► 2.lote 100 milj. EUR (aplēse) ►Kopsumma: 228 milj. EUR (aplēse).

Par projekta īstenošanu

 Par projekta īstenošanu_alt_img

PPP modelis

Projektē, būvē, finansē, uztur, apsaimnieko

 Par projekta īstenošanu_alt_img

Maksāšanas veids

Pieejamības maksājumi

 Par projekta īstenošanu_alt_img

Publiskais partneris

VNĪ

 Par projekta īstenošanu_alt_img

Iepirkuma veids

Konkursa procedūra ar sarunām

 Par projekta īstenošanu_alt_img

Iepirkuma īstenošana

Izstrādes stadijā

 Par projekta īstenošanu_alt_img

Pieejamības periods

25 gadi

Ieguvumi investoriem un partneriem

Drošs sadarbības partneris

Ilgtermiņa sadarbību ar publisko partneri, nodrošinot zemāku investīciju risku un stabilus, regulārus ienākumus.

Risku sadale starp partneriem

Publiskā un privātā partnerība ļauj sadalīt riskus, tādējādi samazinot individuālā investora finansiālo risku.

Sabiedriskā tēla un reputācijas ieguvumi

Partnerība ar valsts vai pašvaldības institūcijām uzlabo privātā partnera reputāciju, demonstrējot sociālo atbildību un ieguldījumu sabiedrības labklājībā.

Prognozējami ieņēmumi

Ilgtermiņa līgums līdz 27 gadiem ( 2. gadi būvniecībai). Projekta ieņēmumi nav tieši atkarīgi no brīvā tirgus īres vai pārdošanas cenu svārstībām, jo maksājumus nodrošina publiskais partneris.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" loma projektā

Īstenošana

VNĪ nodrošina PPP mājokļu projekta sagatavošanu un realizāciju, tostarp plānošanu, iepirkumu procesu organizēšanu un līgumu pārvaldību visā projekta dzīves ciklā

Uzraudzība

VNĪ uzrauga projekta norisi, kontrolējot kvalitātes, ilgtspējas, energoefektivitātes un funkcionālo prasību izpildi.

Kompetence

VNĪ apvieno un pārstāv valsts intereses, nodrošinot profesionālu pieeju PPP modeļa piemērošanā un efektīvā resursu pārvaldībā.

Sadarbība

VNĪ koordinē sadarbību starp valsti, pašvaldībām un privāto partneri, nodrošinot līdzsvarotu un mērķtiecīgu projekta īstenošanu.

2024. gada jūlijā VNĪ uzsāka sadarbību ar Eiropas Investīciju banku, noslēdzot konsultāciju līgumu par 1. lotes finanšu un ekonomisko aprēķinu izstrādi, kā arī profesionālu atbalstu programmas struktūras izveidē. Šīs sadarbības rezultāti un secinājumi veido stabilu pamatu programmas tālākai attīstībai.

 Lai nodrošinātu 22.12.2025. MK rīkojuma Nr. 900 "Par pieejamu mājokļu programmu publiskās un privātās partnerības veidā un programmas 1. lotes projekta publiskās un privātās partnerības uzsākšanu" izpildi, programmas "Īres mājokļi Latvijas speciālistiem" ietvaros 2026. gada 27. martā noslēgts līgums par finanšu un juridiskajām konsultācijām PPP procedūras veikšanai ar SIA “Deloitte Latvia”. 

Programmas 1. lotē pieejamu mājokļu būvniecību paredzēts īstenot augstas gatavības zemesgabalos sešās pilsētās:

► Rīgā  – Tīnūžu ielā (bez adreses), Mežrozīšu ielā 39,41,45 un Ozolciema ielā 62; ► Tukumā – Smilšu ielā 54;  ► Jēkabpilī  – Celtnieku ielā 3B; ► Cēsīs – Festivāla ielā 45; ► Gulbenē – Malienas ielā 2; ► Daugavpilī – Nometņu ielā 103

 

 

Nodoma protokols ar pašvaldībām
Izpēte, finanšu aprēķins
Iepirkuma dokumentācijas izstrāde
Līgums ar privāto partneri
Būvniecība
Nodošana pašvaldībām












2024
2025
2026
2027
2028
2030
Nodoma protokols ar pašvaldībām
2024
Izpēte, finanšu aprēķins
2025
Iepirkuma dokumentācijas izstrāde
2026
Līgums ar privāto partneri
2027
Būvniecība
2028
Nodošana pašvaldībām
2030


Saitē pieejama lejupielādei tehniskā informācija par katru lokāciju (Data Room): 
→ 2026_08_07_Data room 1st Bundle

Aktīvi strādājam, lai astoņās lokācijās, kas izvietotas sešās pašvaldībās, īstenotu apvienotu projektu – pieejamas īres maksas mājokļi speciālistiem Latvijā. Projekts tiks īstenots publiskās – privātās partnerības ietvarā. Iepirkuma izsludināšana privātā partnera atlasei tuvojas!

 Jūsu ērtībai datu istabā ir apkopota šāda informācija par katru zemesgabalu atsevišķi:

  • topogrāfiskie materiāli;
  • ģeotehniskā priekšizpēte;
  • inženierkomunikāciju izziņas un tehniskie noteikumi;
  • būvvalžu sniegtā informācija;
  • cita informācija, kas saistīta ar zemesgabaliem vai gaidāmo iepirkumu.

Visi dokumenti ir pieejami PDF formātā. Dokumentu oriģināli glabājas VNĪ.

Datu istabā pieejamā informācija var palīdzēt ieinteresētajiem piegādātājiem izskatīt iespēju piedalīties iepirkumā un sagatavoties tam.

 Katram ieinteresētajam piegādātājam pašam ir pilna atbildība patstāvīgi un rūpīgi izvērtēt datu istabā pieejamās informācijas un dokumentu nozīmi un pietiekamību, lai tas varētu informēti lemt par savu dalību iepirkumā, kā arī tā ietvaros sagatavot sākotnējo piedāvājumu, vest sarunas, izstrādāt labāko un galīgo piedāvājumu un potenciāli izpildītu iepirkuma līgumu, ja tam tiktu piešķirtas tiesības to slēgt. Katrs ieinteresētais piegādātājs pats uz savu atbildību, par saviem līdzekļiem un ar saviem resursiem ir atbildīgs par tāda informācijas apjoma, dokumentu un izpēšu ieguvi, kāda attiecīgā ieinteresētā piegādātāja ieskatā ir pietiekama un atbilstoša tā vajadzībām un prasībām.

 Jebkuram dokumentam vai informācijai datu istabā piemīt tikai informatīvs raksturs, tādēļ nevienam nav tiesību uz to paļauties kā uz pilnīgu, pašpietiekamu, precīzu, izsmeļošu un nemainīgu.

 Līdz iepirkuma izsludināšanai un iepirkuma gaitā dokumentu klāsts un informācija datu istabā var tikt aktualizēta, to papildinot, grozot un/vai samazinot pieejamo tās apjomu.

 Ne datu istaba kopumā, ne arī jebkura tajā pieejamā informācijas vienība vai dokuments nevar tikt pieņemts par, iztulkots vai piemērots pret Latvijas Republiku, VNĪ,  jebkuru iesaistīto pašvaldību un/vai tās iestādi kā negrozāms, juridiski saistošs apsolījums vai garantija ne par attiecīgās informācijas vienības un/vai dokumenta saturu, ne arī par iepirkuma izsludināšanu ar jebkādu tādu saturu, kāds pirmšķietami varētu tikt prezumēts.

 Ne Latvijas Republika, ne VNĪ un/vai pašvaldības neuzņemas nekādu finanšu un/vai materiālu atbildību par datu istabā pieejamo informāciju un dokumentiem, kā arī par jebkādām finanšu un/vai materiālām sekām, kas var rasties jebkurai trešajai personai no iespējamas paļaušanās uz datu istabā pieejamo informāciju un dokumentiem.

 Atgādinām, ka katrs publiskās – privātās partnerības projekts (tostarp – ja sadalīts divās vai vairākās lotēs) Latvijas Republikā ir patstāvīgs, savrups projekts, kas tiek īstenots, ņemot vērā tikai konkrētā projekta mērķi un vajadzības, kā arī Likumos un attiecīgajā publiskās – privātās partnerības līgumā noteikto. Tādēļ nekas no datu istabā pieejamās informācijas un dokumentiem nevar tikt saistīts ar jebkuru citu publiskās – privātās partnerības projektu, kas ir ticis, tiek vai nākotnē tiks īstenots Latvijas Republikā.

 

2025. gada jūlijā VNĪ uzsāka konsultatīvu sadarbību ar Eiropas Padomes Attīstības banku (CEB) par 2. lotes finanšu un ekonomisko aprēķinu izstrādi. Šī sadarbība nodrošinās efektīvu risku pārvaldību un finansiālo ilgtspēju, atbilstoši PPP mājokļu programmas stratēģiskajiem mērķiem.

Programmas 2. lotē pieejamu mājokļu būvniecību paredzēts īstenot augstas gatavības zemesgabalos 14 pilsētās:


►Liepājā  – Ezerlīču ielā 6; ►Siguldā – Saules ielā 6C, 6D; ►Rēzeknē – Maskavas ielā 19, 21; ►Kuldīgā  – Aizputes ielā 7; ►Olainē – Jelgavas ielā 28A; ►Ķekavā – z/g Aprikozes; ►Smiltenē  – Pļavas ielā 2; ►Aizkrauklē  – Bērzu ielā 13; ►Alūksnē  – Alsviķu ielā 8,10; ►Jelgavā  – 2. līnija (bez adreses); ►Ventspilī  – Riņķa ielā 48; ►Rīgā  – Mežezera ielā 5; ►Gulbene  – Marisas iela 1;  ►Līvāni  – bez adreses.

Pašvaldību lēmumi par dalību 2. lotē
Izpēte, finanšu aprēķins
Līgums ar privāto partneri
Būvniecība
Nodošana pašvaldībām










2025
2026
2028
2029
2031
Pašvaldību lēmumi par dalību 2. lotē
2025
Izpēte, finanšu aprēķins
2026
Līgums ar privāto partneri
2028
Būvniecība
2029
Nodošana pašvaldībām
2031

Informatīvie materiāli par programmu